Funkcje drukarek aptecznych Posnet - Kasy online dla fryzjera i kosmetyczki

Najmniejsza kasa fiskalna Posnet Mobile ONLINE
Najlepsza Kasa dla Gastronomi
Kasa ONLINE dla gastronomii Novitus Next online Wrocław
Posnet Thermal HD
waga pris ep-200
Czytnik kodów do kasy fiskalnej

Najlepsze Kasy i Drukarki Fiskalne Wrocław

Przejdź do treści

<<< Powrót

Funkcje Drukarek Aptecznych Posnet

Nowe funkcje drukarek aptecznych Posnet

  • Nowa ustawa dotycząca refundacji leków wprowadza szereg zmian, które będą obowiązywały apteki od 2012 roku. Nowoczesny punkt apteczny powinien być przygotowany na wejście w życie nowych przepisów, a także wymogów, jakie Narodowy Fundusz Zdrowia postawił w zakresie sprzedaży pacjentom leków refundowanych. Ważne jest, aby drukarka fiskalna posiadała funkcje, które spełnią nie tylko obecne, ale również przyszłe wymogi NFZ. Posiadanie odpowiedniej drukarki fiskalnej ułatwi także rozliczenia z Urzędem Skarbowym np: poprzez wykazanie na raporcie dobowym opłat wniesionych przez pacjenta w rozbiciu na poszczególne stawki VAT.


Dodatkowe linie opisu na wycenach recept i leków

  • Na wydrukach wycen recept, leków i leków recepturowych umieszczono 5 dodatkowych linii, definiowanych dowolnie przez aplikację apteczną. Pozwala to wykazać na drukowanych wycenach informacje, których Narodowy Fundusz Zdrowia będzie wymagał od roku 2012. Dzięki temu apteka uniknie ewentualnych problemów przy rozliczaniu refundacji.

• Zobacz przykładową wycenę

Opłaty wg stawek VAT na raporcie dobowym

  • Wykonanie raportu dobowego na drukarce powoduje zapisanie w pamięci fiskalnej dodatkowej informacji o przyjętych opłatach z podziałem na poszczególne stawki VAT. Ułatwia to aptece rozliczenie należnego podatku VAT w Urzędzie Skarbowym np. za dany miesiąc, gdyż na raporcie okresowym lub miesięcznym zostaną uwzględnione kwoty opłaty i podatku od opłat dla każdej stawki VAT. Na podstawie drukowanych raportów potwierdzimy również należną aptece kwotę refundacji.

• Zobacz przykładowy raport dobowy

Odpisy recept

  • Drukarki apteczne Posnet umożliwiają wydrukowanie odpisu recepty z programu aptecznego, z uwzględnieniem wszystkich niezbędnych informacji. Przyspiesza to obsługę pacjenta, w przypadku, gdy realizuje on receptę tylko w części i konieczne jest wydanie odpisu recepty.

• Zobacz przykładowy odpis recepty

Automatyczna zmiana stawek VAT

  • Zmianę stawek VAT można obecnie przeprowadzić łatwo i komfortowo dla użytkownika np. bezpośrednio z programu aptecznego. Nowe rozwiązanie pozwala na przygotowanie drukarek Posnet Thermal do ewentualnej zmiany stawek VAT z dużym wyprzedzeniem. Zmiana taka następuje automatycznie, zgodnie z wcześniej zaprogramowaną datą – co ogranicza konieczność ingerencji ze strony użytkownika.


Rabaty i narzuty do pozycji aptecznych

  • Dla zwiększenia funkcjonalności realizowania transakcji aptecznych dodano możliwość udzielenia rabatów/narzutów do całego paragonu oraz do towarów w wybranej stawce podatkowej. Rabatowi/narzutowi podlegają wyłącznie te pozycje, gdzie cena jest równa opłacie, czyli nierefundowane przez NFZ (niemające "ceny urzędowej").

  • Jeżeli do paragonu udzielono rabatów i/lub narzutów, drukarka daje możliwość wydrukowania na paragonie pozycji informującej pacjenta o łącznej sumie udzielonych rabatów.

• Zobacz przykładowy paragon

Funkcje apteczne, lojalnościowe i płatności elektroniczne

  • Drukarki apteczne Posnet poza pełnym zestawem wydruków pozwalających na realizację operacji aptecznych (tj. wyceny recept i leków, zamówień na lek recepturowy, wykonanie raportu kasowego dla aptek) umożliwiają także:

- wydruk informacji pochodzących z systemów lojalnościowych (np. dodane i wykorzystane punkty, suma punktów, numer klienta itp.)
- realizację wydruków dotyczących płatności kartami płatniczymi oraz usług elektronicznych, takich jak doładowania telefonów GSM.
• Zobacz przykładowy paragon
________________________________________
Wybierz drukarkę dla swojej apteki
Wymienione wyżej funkcje zostały wprowadzone w obu modelach drukarek aptecznych Posnet.
Posnet Thermal to najczęściej wybierana przez polskich przedsiębiorców linia drukarek fiskalnych, przystosowana do intensywnej i długotrwałej pracy.

Posnet Thermal A EJ
POSNET THERMAL A EJ to wersja drukarki fiskalnej z kopią elektroniczną paragonów, przeznaczona dla aptek. Kopie paragonów są zapisywane na standardowej karcie SD. Drukarka jest urządzeniem wielowalutowym. z możliwością zaprogramowania dowolnej waluty ewidencyjnej (gotowa na eurofiskalizację). Ponadto drukarki Posnet dla aptek posiadają pełen zestaw formatek niefiskalnych, umożliwiających generowanie wydruków wszystkich operacji aptecznych.
• Zobacz produkt


Posnet Thermal A HS EJ
POSNET THERMAL A HS EJ to wersja drukarki fiskalnej z kopią elektroniczną paragonów, przeznaczona dla aptek. W tym rozwiązaniu kopie paragonów są zapisywane na standardowej karcie SD. Oryginały paragonów są drukowane przez wydajne i bardzo szybkie mechanizmy drukujące (47linii/s = 150mm/s) z obcinaczem papieru w standardzie. Drukarka jest urządzeniem wielowalutowym, z możliwością zaprogramowania dowolnej waluty ewidencyjnej (gotowa na eurofiskalizację).
• Zobacz produkt< Powrót

Novitus Next ONLINE kasa z tabletem
czytnik gs9590
Waga elektroniczna Pris EP-200
Posnet Ergo ONLINE
Autoryzowany Dystrybutor
Autoryzowany Serwis
Posnet Trio
Kasy fiskalne Posnet
Kasy Novitus Wrocław
Wróć do spisu treści